بی نام
Contact me
My Profile
Blog Author(s) بی نام
Previous Months Home Archive امرداد ٩٦ تیر ٩٦ شهریور ٩٤ اردیبهشت ٩٤ آبان ٩۳ شهریور ٩۳ تیر ٩۳ اردیبهشت ٩۳ فروردین ٩۳ اسفند ٩٢ بهمن ٩٢ دی ٩٢ آذر ٩٢ آبان ٩٢ مهر ٩٢ شهریور ٩٢ امرداد ٩٢ تیر ٩٢ دی ٩۱ آبان ٩۱ مهر ٩۱ شهریور ٩۱ تیر ٩۱ خرداد ٩۱ اردیبهشت ٩۱ فروردین ٩۱ اسفند ٩٠ بهمن ٩٠ دی ٩٠ آذر ٩٠ مهر ٩٠ شهریور ٩٠ امرداد ٩٠ تیر ٩٠ خرداد ٩٠ اردیبهشت ٩٠ فروردین ٩٠ اسفند ۸٩ بهمن ۸٩ دی ۸٩ آبان ۸٩ مهر ۸٩ شهریور ۸٩ امرداد ۸٩ تیر ۸٩ خرداد ۸٩ اردیبهشت ۸٩ فروردین ۸٩ اسفند ۸۸ دی ۸۸ آذر ۸۸ آبان ۸۸ مهر ۸۸ امرداد ۸۸ تیر ۸۸ خرداد ۸۸ اردیبهشت ۸۸ فروردین ۸۸ اسفند ۸٧ بهمن ۸٧ دی ۸٧ آذر ۸٧ آبان ۸٧ مهر ۸٧ شهریور ۸٧ امرداد ۸٧ تیر ۸٧ خرداد ۸٧ اردیبهشت ۸٧ فروردین ۸٧ اسفند ۸٦ بهمن ۸٦ دی ۸٦ آذر ۸٦ آبان ۸٦ شهریور ۸٦ خرداد ۸٦ اردیبهشت ۸٦ فروردین ۸٦ اسفند ۸٥ بهمن ۸٥ More ...
      سیاوش قاسمی ()
«مرثیه‌ای برای لاله‌زار» by: بی نام

 

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: فرهنگ و هنر - سینما

مستند «مرثیه‌ای برای لاله‌زار» در 40 دقیقه آماده‌ی نمایش شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، این فیلم به نویسندگی و کارگردانی صالح دلدم درباره ی داریوش آریا، دبیر سرویس هنری روزنامه ای است که برای تهیه ی گزارشی از سینماها و تئاترهای لاله زار راهی این خیابان می شود و می بیند که سینماها تعطیل و جای خود را به الکتریکی ها داده است . وی وارد سینما مترو که ایران می شود و دراین سینما گیر می کند.
مرثیه ای برای لاله زاد به صورت اچ دی توسط فرهاد محمودی تصویربرداری شده و در آن اسکندر دلدم، سیاوش قاسمی، سمیه رویت وند و آدیک داودیان بازی می کنند.
این فیلم قرار است دریک مجموعه ی سه ایپزودی به نمایش درآید.
بنابراعلام کارگردان این فیلم، اداره ی کل نظارت و ارزشیابی هنوز پروانه ی نمایشی برای فیلم صادر نکرده است.

 
http://www.khabarfarsi.com/news-149584.htmتوقیف <مرثیه ای برای لاله زار>

روزنامه اعتماد ملی
نویسنده: صالح دلدم

در ابتدا از زحمات بی وقفه و دلسوزانه بروبچه های اداره نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد دولت عدالت پرور بابت توقیف یک فیلم دیگر تشکر و قدردانی دارم که پس از مدت ها کارشناسی و تلاش مستمر، روز گذشته به من مجرم که مرتکب نویسندگی و کارگردانی این فیلم شده بودم اعلام کردند که فیلمم قابل نمایش نیست و تازه دیروز من با تلاش این دوستان از گمراهی درآمدم و به بی اعتبار بودن پروانه ساخت که تصادفا ! توسط اداره مذکور و پس از مطالعه کامل فیلمنامه صادر می گردد پی بردم! مرا ببخشید که جسارت کردم و ماه ها وقت گذاشتم و با هزینه شخصی و پیرو شعارهای مبارک شما به عنوان فیلمساز مستقل این فیلم روشنفکرنمایی! و مثلامعناگرای غیرقابل نمایش را تولید نمودم و مصدع اوقات شما نازنینان شدم.
    <مرثیه ای برای لاله زار> داستان دبیر سرویس هنری یکی از روزنامه های (گلاب به روتون) دوم خردادی! است که برای تهیه گزارش از سینماهای لاله زار راهی این خیابان می شود اما می بیند که سینماها و تئاترها تعطیل شده و جای خود را به الکتریکی ها داده اند که این باعث...اما دوستان عزیز شاغل در اداره سینمایی وزارت ارشاد گفتند با اینکه ما فیلمنامه را قبلاخوانده ایم و پروانه ساخت آن را صادر کرده ایم ولی موضوع این فیلم از بیخ و بن مشکل دارد و غیرقابل نمایش است چون مردم با تماشای این فیلم یاد خاطرات خود می افتند و ممکن است دیگر از خاطرات خود بیرون نیایند. تازه این فیلم دستاوردها را نیز زیر سوال برده است! گفتم پس چه کار کنم؟ گفتند همان کاری را که مهرجویی بزرگ هنگام توقیف سنتوری کرد! گفتم پس تکلیف این همه هزینه، وقت و زحماتی که روی این فیلم و با اتکا بر مجوز صادر شده از سوی اداره شما انجام گرفته چه می شود؟ گفتند به سلامت. در همین لحظه برق وزارت ارشاد هم قطع شد! و من به روز محشر فکر کردم که نظارت و ارزشیابی با دیگری است.

http://www.barnameh-budjeh.com/npview.asp?ID=1654000
  Comments ()
یک مدرسه عجیب و یک معلم استثنایی by: بی نام
یک مدرسه عجیب و یک معلم استثنایی
 
هنر- ندا انتظامی:
یک کلاس را تصور کنید‌، یک کلاس شلوغ. این کلاس  موقعیت خاصی دارد

بچه‌های کلاس خیلی با شور و نشاط و باهوش هستند؛ اما شیطنت های خارج از فرم دارند، شیطنتی که سبب می‌شود که هیچ معلمی نتواند در کلاس بماند.

شاید شما این فضا را تجربه کرده باشید. این داستان مجموعه «مدرسه ما» است که در شبکه 2 در حال تولید است.

اما نگران نشوید، این کلاس بدون معلم نمی ماند.یک معلم که زبان دانش آموزان را
می فهمد به این کلاس می‌آید و روزهای خوبی را برای بچه‌ها به وجود می‌آورد. اسم این معلم را فراموش نکنید: آقای کیهان، معلم ادبیات.

بهروز مفید، تهیه‌کننده این مجموعه، درباره داستان آن می‌گوید:«واقعیت این است که به طور طبیعی بچه‌های شیطان و معلم‌های متفاوت داستان‌های زیاد و جذابی را ایجاد می‌کنند. ما در این کاربه این فضا نگاه کردیم.»

این داستان طنز نیست؛ بلکه یادآور دوران خوش و شاد مدرسه است، هرچند که تلخی‌های خاص خودش را هم خواهد داشت.

 

عکس از سهیلا کاشفی

فیلم‌نامه کار با دقت زیاد نوشته شده است.وقتی فیلم نامه اولیه  خوانده شد،  از سوی گروه نیاز به بازنویسی  احساس شد و  بازنویسی مجدد آن حدود چهارماه طول کشید. فریدون حسن پور و رضا براهنی از مشاوران فیلمنامه بوده اند.مفید می گوید:«روی متن تعمق بیشتری کردیم. به نظرم فیلم‌نامه خیلی خوب نوشته شده است.»

شخصیت های مجموعه‌  25 نوجوان هستند که قطعاً انتخاب این تعداد نوجوان، که توانایی بازی هم داشته باشند، کار دشواری است:«ما فراخوان دادیم و از بین 60 بازیگر نوجوان  که به دفتر آمدند، آنهایی را  که توانایی لازم داشتند، انتخاب کردیم.»

توانایی بازیگری، فیزیک مناسب و پیشینه کاری از جمله  مواردی است که  داریوش یاری در مقام  کارگردان برای انتخاب بازیگرهای نوجوان مد نظر داشته است.

مفید می گوید:« بعد از این مراحل از نوجوان‌ها تست بازیگری  و  بعد تست تصویری گرفتیم.»

به نظر او  انتخاب بازیگران نوجوان خیلی سخت‌تر از  انتخاب بازیگران بزرگسال بوده است:« انتخاب بازیگران بزرگسال راحت تر بوده، چرا که توانایی بازی و پیشینه آنها را می‌دانستیم. اما زمانی که بازیگر نوجوانی را انتخاب می کنیم که بار اول است  جلوی دوربین می‌رود، باید ریسک کنیم که آیا بازیگر را درست انتخاب کرده‌ایم یا نه؟ این شک تا نیمه کار با ما بود.»

امروز که گروه، تصویرهای ضبط‌شده را می بینند، متوجه می‌شوند که انتخاب بازیگرها درست بوده است.مفید که سال‌ها قبل تهیه کنندگی مجموعه «زیرزمین» و «یک وجب خاک» را برعهده داشته، از سختی‌های کار با نوجوان‌ها یاد می‌کند:«دو کار قبلی‌ام  مناسبتی بود و باید به سرعت کاررا به آنتن می‌رساندیم. اما این کار مشکل تر بود.»
اما با همه این مشکلات او از نتیجه کار بسیار راضی است:« بچه هایی که انتخاب کردیم، بسیار مستعد  بودند و خیلی حرفه ای برخورد می‌کردند. آنها  شرایط کار و فیلم برداری را به خوبی درک کردند. به نظرم نوجوانان امروز خیلی باهوش تر از آن هستند که ما فکر می کنیم.»

مجموعه 39 قسمتی «مدرسه ما» در حال حاضر در حال فیلم برداری و تدوین همزمان است و به احتمال  زیاد تابستان سال آینده از شبکه 2 پخش می شود. دراین کار بازیگرانی چون کیومرث ملک مطیعی (بابا رحیم)، اصغر نقی‌زاده(ناظم)، فردوس کاویانی(مدیر)، علی اوسیوند(معلم حرفه‌وفن)، رضا توکلی (پدر پویا)، سیاوش قاسمی(معلم ورزش)، احمد یاراحمدلو(کیهان، معلم ادبیات)، سیدجواد زیتونی (معمار)، بهزاد رحیم‌خانی(پدر یزدانی)، عباس محبوب(شاهرخ)، ارسلان اولیایی(هادی)، میلاد مرادی‌نسب(شاهین)، بهنام داوری(فرشید) و سهند جاهدی(پوریا) ایفای نقش می‌کنند .

http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=70308

  Comments ()
Recent Posts مجری ویتامین خ ویتامین خ ویتامین خ عکس مجری ویتامین خ سیاوش قاسمی مهران مدیری اسطوره عکس سیاوش قاسمی دیدار خیرخواهانه ی تیم فوتبال هنرمندان و تیم پیشکسوتان پرسپولیس سیاوش قاسمی در ملایر سیاوش قاسمی ستاره بیست گرفت
My Tags  
My Friends پدر دوربین مخفی ایران استاد امیرحسین قهرائی عباس رافعی ( کارگردان - نویسنده و تهیه کننده سینما) شکلات تلخ جدیدترین عکسها و خبرها از مهران مدیری مجله سینمایی هفت ساغر تب باران وبلاک آرمیتا مرادی (بازیگر) گل آقای جوان همدان سهند جاهدی (شیطون - جذاب - بانمک) فاطیما بهارمست روستای زیبای سرشک عکس بازیگران نوجوان مصاحبه با هنرمندان اصغر نعیمی