«مرثیه‌ای برای لاله‌زار»

 

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: فرهنگ و هنر - سینما

مستند «مرثیه‌ای برای لاله‌زار» در 40 دقیقه آماده‌ی نمایش شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، این فیلم به نویسندگی و کارگردانی صالح دلدم درباره ی داریوش آریا، دبیر سرویس هنری روزنامه ای است که برای تهیه ی گزارشی از سینماها و تئاترهای لاله زار راهی این خیابان می شود و می بیند که سینماها تعطیل و جای خود را به الکتریکی ها داده است . وی وارد سینما مترو که ایران می شود و دراین سینما گیر می کند.
مرثیه ای برای لاله زاد به صورت اچ دی توسط فرهاد محمودی تصویربرداری شده و در آن اسکندر دلدم، سیاوش قاسمی، سمیه رویت وند و آدیک داودیان بازی می کنند.
این فیلم قرار است دریک مجموعه ی سه ایپزودی به نمایش درآید.
بنابراعلام کارگردان این فیلم، اداره ی کل نظارت و ارزشیابی هنوز پروانه ی نمایشی برای فیلم صادر نکرده است.

 
http://www.khabarfarsi.com/news-149584.htmتوقیف <مرثیه ای برای لاله زار>

روزنامه اعتماد ملی
نویسنده: صالح دلدم

در ابتدا از زحمات بی وقفه و دلسوزانه بروبچه های اداره نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد دولت عدالت پرور بابت توقیف یک فیلم دیگر تشکر و قدردانی دارم که پس از مدت ها کارشناسی و تلاش مستمر، روز گذشته به من مجرم که مرتکب نویسندگی و کارگردانی این فیلم شده بودم اعلام کردند که فیلمم قابل نمایش نیست و تازه دیروز من با تلاش این دوستان از گمراهی درآمدم و به بی اعتبار بودن پروانه ساخت که تصادفا ! توسط اداره مذکور و پس از مطالعه کامل فیلمنامه صادر می گردد پی بردم! مرا ببخشید که جسارت کردم و ماه ها وقت گذاشتم و با هزینه شخصی و پیرو شعارهای مبارک شما به عنوان فیلمساز مستقل این فیلم روشنفکرنمایی! و مثلامعناگرای غیرقابل نمایش را تولید نمودم و مصدع اوقات شما نازنینان شدم.
    <مرثیه ای برای لاله زار> داستان دبیر سرویس هنری یکی از روزنامه های (گلاب به روتون) دوم خردادی! است که برای تهیه گزارش از سینماهای لاله زار راهی این خیابان می شود اما می بیند که سینماها و تئاترها تعطیل شده و جای خود را به الکتریکی ها داده اند که این باعث...اما دوستان عزیز شاغل در اداره سینمایی وزارت ارشاد گفتند با اینکه ما فیلمنامه را قبلاخوانده ایم و پروانه ساخت آن را صادر کرده ایم ولی موضوع این فیلم از بیخ و بن مشکل دارد و غیرقابل نمایش است چون مردم با تماشای این فیلم یاد خاطرات خود می افتند و ممکن است دیگر از خاطرات خود بیرون نیایند. تازه این فیلم دستاوردها را نیز زیر سوال برده است! گفتم پس چه کار کنم؟ گفتند همان کاری را که مهرجویی بزرگ هنگام توقیف سنتوری کرد! گفتم پس تکلیف این همه هزینه، وقت و زحماتی که روی این فیلم و با اتکا بر مجوز صادر شده از سوی اداره شما انجام گرفته چه می شود؟ گفتند به سلامت. در همین لحظه برق وزارت ارشاد هم قطع شد! و من به روز محشر فکر کردم که نظارت و ارزشیابی با دیگری است.

http://www.barnameh-budjeh.com/npview.asp?ID=1654000
/ 1 نظر / 24 بازدید
غزاله

سلام آقای قاسمی امیدوارم هرچه زودتر سریال مدرسه ما رو ببینم حتما سریال جالبیه![تایید] من که خیلی از اینجور سریالا خوشم میاد حتما شما هم خیلی خوب بازی کردید[لبخند] نمیدونید زمان پخشش در آینده کی می تونه باشه؟