توقف "چهارچرخ"

درخواست دانشجویان برای توقف "چهارچرخ"

 

  کد مطلب: 102122 ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۰

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) با صدور نامه‌ای خطاب به پورمحمدی، خواستار متوقف کردن مجموعه طنز "چهارچرخ " در ایام فاطمیه شد.

به گزارش فارس، کمیته امر به معروف و نهی‌از‌منکر بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع)، در اعتراض به پخش مجموعه طنز "چهارچرخ " از شبکه سوم سیما در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، خطاب به پورمحمدی مدیر شبکه سه سیما نامه‌ای صادر کردند که متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

«امروز صدا و سیما نقش بسیار مهم و همچنین تکلیف بزرگی دارد... ما صدا و سیما را عمده‌ترین مرکز هدایت فکری می‌دانیم... ما می‌خواهیم از این قله، از این سرچشمه زلال معارف درست الهی و انسانی و سیاسی و درس‌های گوناگون زندگی به سمت مردم سرازیر شود، این انتظار ماست از صدا و سیما. " (از فرمایشات امام‌خامنه‌ای در دیدار رئیس سازمان و جمعی از هنرمندان صدا و سیما).

جناب آقای‌ پورمحمدی مدیر محترم شبکه سه سیما
سلام علیکم

در روزگاری به‌سر می‌بریم که آرمان‌ها و شعائر دینی به شدت مورد هجوم دشمنان قرار گرفته است؛ چراکه ماهیت پلید آنها برای جهانیان هویدا شده و آنها به‌خوبی متوجه شده‌اند که تنها راه سلطه بر دنیا دور کردن جوامع بشری از معنویت و دین‌گرایی است.

در حالی که تحولات جهانی حاکی از یک دگراندیشی و خودباوری عمومی در بین مردم است و خصوصاً تحولات خاورمیانه بیانگر نیاز انقلاب‌های مردمی به الگوی صحیح و جامع جهت مقاومت در برابر ظلم است، متأسفانه می‌بینیم که بعضی حرکت‌ها و اقدامات مسئولان و تشکیلات اثرگذار در جامعه نه تنها در مسیر هدایت و رهبری جبهه حق علیه باطل قرار ندارد بلکه دقیقاً مخالف این جریان حرکت می‌کند و در عملیاتی کردن نقشه‌های شوم دشمنان نقش به‌سزایی را ایفا می‌کند.

جناب آقای پور محمدی!

حتماً مستحضرید که فرقه‌های ضاله و انحرافی همچون وهابیت، با هدف قراردادن الگوهای دینی در پی تضعیف اعتقادات جوانان و رسیدن به خواسته‌های ضددینی و غرب‌پسند خود هستند، با این وجود به نظر حضرت‌عالی نقش سازمانی چون صدا‌وسیما در این میان چیست؟ برنامه‌های راهبردی - مذهبی شما در مقابل تهاجم اعتقادی دشمن و نهادینه ساختن باورهای دینی چیست؟

جناب آقای پور محمدی!

کار به جایی رسیده که باید خدمتتان عرض کنیم از طلا گشتن پشیمان گشته‌ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید!!

از آنجا که تحقق اصول و ارزش‌های اصیل اسلامی در دستگاه فعلی صداوسیما بسیار بعید به‌نظر می‌رسد؛ لذا از جناب‌عالی و دیگر مسئولان سازمان تقاضا داریم جلوی انحرافات و اقدامات غیراسلامی و مخالف شعائر دینی را بگیرید و اجازه ندهید عده‌ای خواسته یا ناخواسته با کم‌رنگ نشان دادن امور دینی و مذهبی پایه‌گذار سکولار کردن مهمترین سازمان ارتباطی کشور شوند.

شاید این روزها ندای اعتراض‌های مردمی در رابطه با پخش طنزی با عنوان«چهار چرخ» در ایام سوگواری حضرت فاطمه(س) به سمعتان رسیده باشد. واقعا در برابر این اقدام چه توجیه و دلیلی برای شما و مسئولان ذی‌ربط باقی مانده است؟ آیا با وجود نامه‌های ارسالی و خیرخواهانه امت حزب‌الله، ادامه پخش این سریال ضرورتی داشت که ما از آن بی‌خبریم؟ در ایامی که حزن‌انگیزترین لحظه‌ها برای اهل بیت‌(ع) و محبین ایشان است، پخش طنز از رسانه رسمی نظام شیعی ایران چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

در پایان توصیه اکید ما به شما و دیگر مسئولان سازمان صدا‌وسیما این است که با بصیرت‌افزایی و بازنگری در آرمان‌های انقلاب اسلامی و پیروی از آن و پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب، از اقداماتی که خشم خدا و نارضایتی مردم با ایمان را برمی‌انگیزد جلوگیری کنید.

/ 1 نظر / 8 بازدید
یونس گریوانی

سلام وبلاگ خوب و پر باری دارید. تبریک. عرض به خدمتتان که ما در حال آماده راه اندازی یک سایت ویژه نقد و بررسی برنامه های صدا و سیما هستیم. خوشحال میشویم که از یادداشت ها و مقلات حرفه ای شما استفاده کنیم. با تشکر یونس گریوانی