روایت دیدار بچه 8 ساله با امام خمینی‌(ره) در فیلم «سال‌های حادثه»

 

پایگاه اطلاع رسانی تبیان نیوز  : 

سعید چاری پیش‌تولید فیلم جدیدش را آغاز می‌کند
روایت دیدار بچه 8 ساله با امام خمینی‌(ره) در فیلم «سال‌های حادثه»

خبرگزاری فارس: پیش تولید تله‌فیلم «سال‌های حادثه» به تهیه‌کنندگی محمد آزادی و کارگردانی سعید چاری به‌زودی آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: روایت دیدار بچه 8 ساله با امام خمینی‌(ره) در فیلم «سال‌های حادثه»

به گزارش خبرگزاری فارس، پیش‌تولید تله‌فیلم «سال‌های حادثه» به تهیه‌کنندگی محمد آزادی و کارگردانی سعید چاری آغاز می‌شود.

داستان این تله‌فیلم در مورد پسر بچه‌ 8 ساله‌ای به نام «احمد علی» است که پدرش را از دست داده و با مادرش زندگی سختی را در خانه مردی از ساواکی‌های سابق به نام «اردلان» - که اکنون از عوامل ضد انقلاب است - دارد.

او که از دوستداران امام خمینی (ره) است در سال 68 با زبانی کودکانه برای امام نامه‌ای می‌نویسد و در آن نامه کوتاه اعلام می‌کند که ایشان را خیلی دوست دارد و خیلی دوست دارد تا ایشان را از نزدیک ببیند. آن نامه به دست امام (ره) می‌رسد و امام بعد از خواندن نامه به سرعت جواب او را می‌دهد و می‌فرمایند که: من هم تمام فرزندان ایران زمین را دوست دارم، پس حتما به دیدن من بیا. کودک که برای دیدن امام بسیار بی‌تاب است و لحظه‌شماری می‌کند و با دیدن جواب نامه خیلی خوشحال می‌شود و تصمیم می‌گیرد تا خیلی زود به سمت تهران حرکت کند و به دیدن امام برود. اما در راه «اردلان» برایش مشکلات بسیار زیادی ایجاد می‌کند و این کودک برای دیدن امام مجبور می‌شود سختی‌های زیادی را تحمل کند و لحظه دیدار مدام به تاخیر می‌افتد تا اینکه و ...

چاری در ادامه افزود: فیلمنامه این تله‌فیلم که برای پخش در ایام رحلت امام خمینی (ره) و نیمه خرداد آماده می‌شود، «ثنا صادقی» می‌نویسد و تا‌کنون حضور «میرطاهر مظلومی»، «امیر زریوند»، «مجید شهریاری»، «سیاوش قاسمی»، «محمد آزادی» و «ثنا صادقی» در این فیلم قطعی شده است.

کارگردان فیلم سینمایی «صداست که می‌ماند» در ادامه افزود: این تله‌فیلم بسیار پر بازیگر است و بازیگران زیاد دیگری ظرف چند روز آینده به کار اضافه می‌شوند. همچنین قرار است در چند سکانس از این فیلم یکی از بازیگران خوب و مطرح کشور در نقش حضرت امام (ره) ایفای نقش نمایند و ما چند نفر را برای این نقش کاندید کردیم که انتخاب نهایی در چند روز آینده صورت می‌گیرد.

چاری تصریح کرد: تله‌فیلم «سال‌های حادثه» داستان زیبا و مهیجی دارد. بخش‌های زیادی از این فیلم به شکل اکشن است و جلوه‌های ویژه بسیار سنگینی مانند بمب‌گذاری و خرابکاری عوامل ضد انقلاب در آن سال‌ها و یا بازسازی صحنه تشییع پیکر امام و همچنین بخش‌هایی از قیام و کشتار 15 خرداد در فیلم دیده می‌شود که جنبه تاریخی به فیلم می‌دهد.

همچنین از آنجا که بخش‌هایی از داستان این فیلم واقعی و مستند‌گونه است و در خصوص زندگی امام (ره) و اوضاع اجتماعی آن سال‌ها می‌باشد، در هفته گذشته مکاتباتی با نشر حفظ و آثار حضرت امام (ره) داشتیم و قرار است تا از مشاوره‌های ایشان در زمینه فیلمنامه و ساخت بهتر این فیلم بهره گیریم.

چاری در ادامه افزود: سعی داریم تا در این فیلم اتفاقات و مبارزات زمان انقلاب را به شکلی دیگر به تصویر بکشیم و امیدواریم که حاصل این تلاش کار خوبی باشد و مورد پسند قرار گیرد.

/ 0 نظر / 9 بازدید