فرش قرمز معاونت سینمایی برای فیلم پرنو ساز ایرانی آمریکایی

سایه جریان انحرافی بر سینمای ایران

فرش قرمز معاونت سینمایی برای فیلم پرنو ساز ایرانی آمریکایی

در حالیکه سینمای ایران این روزها به واسطه سوء مدیریت مدیران سینمایی وزارت ارشاد در وضعیت بغرنجی به سر می برد و به علت عدم صدور پروانه ساخت برای فیلم ها و عدم حمایت از فیلمسازان با بیکاری خیل سینماگران و رکود اقتصادی در عرصه سینما مواجه هستیم ، خبر حمایت 5/2 میلیاردی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به دستور مستقیم جواد شمقدری رییس سازمان سینمایی کشور از اسدالله نیک نژاد از اعضای کانون کارگردانان سینمای هالیوود آمریکا همگان را شگفته زده کرده است و این شگفتی وقتی کامل تر می شود که در میابیم اسدالله نیک نژاداز فیلمسازان مستهجن سینمای آمریکا بوده است و حمایت معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی! با دخالت لیدر جریان انحرافی صورت پذیرفته است که در جهت تنویر افکار عمومی به بررسی دقیق سوابق این فیلمساز هالیوود می پردازیم :

اسدالله نیک نژاد معروف به اسی نیک نژاد متولد سال ۱۹۶۰ در تهران است.او فوق لیسانس کارگردانی سینما از دانشگاه هنر کالیفرنیا است. او کار در سینما را با همکاری امیر قویدل با فیلم «برنج خونین» شروع کرد و سپس به آمریکا سفر کرد و در تلویزیون و سپس سینمای این کشور مشغول به کار شد.
در کارنامه تهیه کنندگی اسی نیک نژاد چهارده فیلم و سریال تلویزیونی به چشم می خورد. در بین این فیلم ها عناوینی دیده می شود که شهرت خود را مدیون بی پردگی و نمایش امیال جنسی انسان هستند، فیلم هایی که به هدف تحریک جنسی تماشاگر ساخته میشوند.
سریال «خاطرات کفش قرمز»که نیک نژاد یکی از مدیران تولید و تهیه کنندگان آن است، مجموعه ای است که هر قسمت ان چند بخش اروتیک با محوریت خاطرات یک زن ساخته شده است. سریالی که در نمایش برهنگی هیچ منعی برای خود قائل نیست. این سریال در پنج فصل (۱۹۹۲ تا ۱۹۹۹) تولید شده است. یکی از کارگردانان این سریال زلمان کینگ است که با فیلم هایی پر از صحنه های اروتیک چون «ارکیده وحشی» و «انحرافات زنانه» شهرت دارد.
نیک نژاد همکاری خود با کینگ را در فیلم «دریای سیاه ۲۱۳» ادامه داد، کینگ در این فیلم محصول سال ۱۹۹۸ یکی از نویسندگان فیلمنامه بود. «دریای سیاه ۲۱۳» داستان عکاسی است که برای گرفتن عکس هایی به همراه رئیس و دستیارش سوار بر کشتی شخصی به دریا می روند. این فیلم ملغمه ای از اکشن، برهنگی و انواع انحرافات جنسی است.
همکاری نیک نژاد با کینگ و رافائل ایزنمن (کارگردان «دریای سیاه ۲۱۳») در فیلم «جایی به نام حقیقت» محصول سال ۱۹۹۸ ادامه یافت. داستان دوستی دختر یک مزرعه دار با یک گاوچران و پیدا شدن سروکله زنی است که تمامی عاشقان این دختر را اغوا می کند.
نیک نژاد و کینگ در سال ۱۹۹۸ در یک فیلم دیگر به نام «در دستان خدا»با هم همکار بودند. این فیلم به کارگردانی کینگ بود و رویه ای جدا از دیگر فیلم های این دو داشت.
سال ۱۹۹۹ زوج نیک نژاد تهیه کننده و کینگ کارگردان فیلم «شرم، شرم، شرم»را عرضه کردند، فیلم داستان زنی است که زندگی جنسی خود دچار سردرگمی شده است و به همین دلیل به انواع روابط تن می دهد.
پس از این در سال ۲۰۰۰ زلمان کینگ فیلمنامه «زنان در شب» را نوشت و کارگردانی کرد که تهیه کنندگی آن را نیز نیک نژاد برعهده داشت. فیلم روایت گر سه داستان سرشار از انحراف جنسی بود که خط داستانی آن بیشتر توجیهی برای نمایش اندام زنان بود.
نیک نژاد در سال ۲۰۰۲ یکی از تهیه کنندگان سریال ۱۳ قسمتی «
ChromiumBlue.com» بود. سریال داستان علاقه یک مدل مرد به یک مدل زن بود. فیلمی سرشار از برهنگی و انواع انحرافات جنسی که زلمان کینگ کارگردان آن بود و در سال ۲۰۰۳ فیلمی نیز براساس آن و باز هم به تهیه کنندگی نیک نژاد ساخت.

در جشنواره بیست و نهم فیلم فجر از اسدالله نیک نژاد به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران نام برده شد که به دنبال اعتراضات بسیاری که به این انتخاب صورت گرفت او از داوری جشنواره کناره گیری کرد و در هنگام حضور وی در همایش هالیوودیسم نیز عده ای از امت حزب الله که در این همایش حضور داشتند در هنگام سخنرانی نیک نژاد به وی اعتراض نمودند . دعوتی که به واسطه ارتباط هوشنگ امیراحمدی دلال روابط ایران و آمریکا که رابطه نزدیکی با لیدر جریان انحرافی داشت صورت پذیرفت که از این دست اقدامات از سوی جریان انحرافی در این سال ها کم ندیده ایم که از آن جمله می توان به همایش ایرانیان خارج از کشور نیز اشاره نمود . تاسف بار تر آنجاست که در میابیم یک سوم بودجه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در سال به توصیه جریان انحرافی رخنه کرده به دفتر رییس جمهور به پروژه لاله به کارگردانی نیک نژاد اختصاص یافته است که این فیلم سینمایی داستان دختر ایرانی است که قهرمان رالی می شود . عجب فیلم ارزشی و معناگرایی! این درحالی است که بسیاری از فیلم های سینمایی ارزشی و برمبنای اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی از سوی مدیران سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بایکوت قرار می گیرند که از آن جمله می توان به عدم صدور پروانه ساخت فیلم ضدصهیونیستی مزرعه زیتون اشاره نمود . از طرف دیگر در خبرها آمده بود که مدیران بنیاد سینمایی فارابی زیر بار فشارهای رییس سازمان سینمایی کشور قرار نگرفته اند و از این رو این فیلم جهت حمایت مادی در اختیار مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی قرار گرفته است . این در حالی است که وظیفه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی حمایت از فیلمسازان جوان(فیلم اولی)  و فیلم هایی با مضامینی ارزشی می باشد که بارها شفیع آقا محمدیان رییس مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به بهانه کافی نبودن بودجه این مرکز از حمایت های لازم از فیلمسازان جوان و ارزشگرا شانه خالی کرده است . آیا این اقدام رییس سازمان سینمایی کشور که بر اساس توصیه جریان انحرافی صورت پذیرفته است نوعی دهن کجی به ارزش های فرهنگی انقلاب و نظام و خون پاک شهدای این راه نیست ؟‌آیا مسئولان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دغدغه ای مهمتر از حمایت از فیلم لاله که به یک دختر رالی باز می پردازد و توسط یک فیلم پرنو ساز هالیوود ساخته می شود ندارند ؟ آیا در سی و سه سال گذشته از پیروزی انقلاب اسلامی و حتی در دولت اصلاحات که سیاست های فرهنگی آن مورد انتقاد عده ای قرار می گرفت نیز فاجعه ای مشابه با این مورد دیده بودیم ؟ باعث تاسف است که در راه ساخت این فیلم توسط نیک نژاد ، رییس سازمان سینمایی مشاور خود (جلیل عرفان منش)را که از اعضای شورای پروانه ساخت و نمایش معاونت سینمایی می باشد را مامور بازنویسی فیلمنامه قرار داده است . عرفان منش که در سال های دور تجربه همکاری در عرصه فیلمسازی با جواد شمقدری را داشته است . سوابق همکاری برخی مدیران سینمایی با لیدر جریان انحرافی در سال های گذشته و در پست های دیگر و عملکرد امروز مدیران سینمایی نشان از سنگینی سایه جریان انحرافی که به دنبال خدشه دار کردن وجه جمهوری اسلامی است بر سینمای کشور می باشد .آقای شمقدری به کجا چنین شتابان ؟

 

صالح دلدم

*تهیه کننده و کارگردان

/ 3 نظر / 60 بازدید
بی بی

بزرگترین پاساژ اینترنتی ، مصحولات زناشویی، بهداشتی ، پزشکی و ارایشی ، www.bbshop.ir ، کرم لایه بردار پوست فرانسوی، ژل بوتینگ لب ، کرم خاویار اصل، و..... عرضه کننده محصوات با معتبرترین برندهای امریکایی و اروپایی، ارجینال و کاملا اصل.، پاساژهای اینترنتی بی بی شاپ، www.bbshop.ir ، به همراه محصولات متنوع فانتزی، لوازم ارایش، سی دی، و محصولات توانبخشی جسمی و جنسی و..... وب مسترها و دارندگان وبلاگ میتوانند با همکاری در فروش محصولات فروشگاه بی بی شاپ، ار پورسانت بالا که به شکل روزانه و بدون سقف واریزی بهره مند شوند. برای همه همکاران جایزه های ویژه ای در نظر گرفته شده است. هم اکنون در آمد اینترنتی را تجربه کنید.

بی بی

بزرگترین پاساژ اینترنتی ، مصحولات زناشویی، بهداشتی ، پزشکی و ارایشی ، www.bbshop.ir ، کرم لایه بردار پوست فرانسوی، ژل بوتینگ لب ، کرم خاویار اصل، و..... عرضه کننده محصوات با معتبرترین برندهای امریکایی و اروپایی، ارجینال و کاملا اصل.، پاساژهای اینترنتی بی بی شاپ، www.bbshop.ir ، به همراه محصولات متنوع فانتزی، لوازم ارایش، سی دی، و محصولات توانبخشی جسمی و جنسی و..... وب مسترها و دارندگان وبلاگ میتوانند با همکاری در فروش محصولات فروشگاه بی بی شاپ، ار پورسانت بالا که به شکل روزانه و بدون سقف واریزی بهره مند شوند. برای همه همکاران جایزه های ویژه ای در نظر گرفته شده است. هم اکنون در آمد اینترنتی را تجربه کنید.

امین

سلام آقا من یک ایده در رابطه با دوربین مخفی دارم، چطور میتونم با کارگردان مجموعه ارتباط برقرار کنم؟