رضا رویگری و سیاوش قاسمی همبازی گربه نره و روباه مکار شدند

همراه با آخرین عکس‌ها از انیمیشن «تنها صداست که می‌ماند»/

رضا رویگری و قاسمی همبازی گربه نره و روباه مکار شدند

سینماپرس-گروه سینما/ با پایان یافتن مراحل ساخت انیمیشن‌ها و جلوه های ویژه، فیلم «صداست که می ماند» تدوین مجدد شد این اثر شخصیت های کارتونی دارد که برای کودکان دهه 60 نوستالزیک است.

به گزارش خبرنگار سینماپرس، فیلم رئال انمیشن «صداست که می ماند» به کارگردانی سعید چاری و تهیه کنندگی هادی مشکات آخرین مراحل فنی خود را سپری می کند.

این فیلم که قبلا نسخه ناقصش در جشنواره سی ام فجر به نمایش در آمده بود، پس از جشنواره با آماده شدن قسمهای کروماکی و جلوه ویژه و همچنین کارکترهای باقی مانده انمیشنی تدوین مجدد شد و اکنون آخرین مراحل فنی را سپری میکند و قرار است در چند روز آینده برای صدور پروانه نمایش تحویل شود . بولنگ یکی از شخصیت های فیلم سینمایی صداست که می ماند است؛ که به شکل زیرزمینی و غیرمجاز در استودیویی در اعماق زمین جایی نزدیک به نفت! با صدای مسخره اش، آهنگ های رپ می خواند.فیلم سینمایی «صداست که می ماند» درحالی آخرین مراحل فنی خود را سپری می کند که در بخش هایی از فیلم به معضل استودیوهای زیرزمینی و غیرمجاز پرداخته شده است. این فیلم با نگاهی طنز بعضی از اتفاقات و مسائل مربوط به این استودیوهای غیرمجاز را به تصویر می کشد. امیر رفراندوم(با بازی رضا رویگری) یک استودیو زیرزمینی به شدت مسخره دارد که قصد دارد تا بولنگ(با بازی سیاوش قاسمی) را تبدیل به یک خواننده معروف جهانی کند و در این راه مسائل و اتفاقات عجیب و خنده داری برای او می افتد.

چاری در مورد این فیلم گفت که تعداد زیادی کارکتر انیمیشنی جدید به نسخه جدید فیلم اضافه شده است که در میان این کارکترها چند کارکتر انیمیشنی معروف دیگر مانند ای کیو سان – گربه نره و روبای مکار از کارتون پینیکیو – گوریل انگوری و حدود 9 کارکتر انیمیشنی جدید دیگر طراحی و آماده شده است . او گفت بجز این کارکترهای معروف حدود 8 کارکتر دیگر انیمیشنی هم به کار اضافه شده که در واقع طراحی خود ما می باشد و برای اولین بار در این فیلم دیده می شوند . او در ادامه گفت که ما دو کارکتر رئال فیلم ( تورج نصر – مجید شهریاری ) را هم برای ایجاد حرکات پیچیده و زیبا به شکل مدل سه بعدی در آوردیم و برای ساخت فضای کره ماه که کلا به شکل کروماکی ضبط شده، از یک تیم کاملا حرفه ای استفاده کردیم که جلوه های تصویری خوبی برای فیلم ساخته شده است و حتی برای جذابیت بیشتر فیلم در کره ماه یک مسابقه رالی اتوموبیل رانی بسیار مهیج طراحی نمودیم.چاری گفت در حال حاضر انیمیشن ها و جلوه های ویژه کار آماده شده است و ما فیلم را دوباره از اول تدوین کردیم و تصمیم داریم تا این فیلم را در دو نسخه کودک و بزرگسال ظرف روزهای آینده برای دریافت پروانه نمایش تحویل بدهیم و قصد داریم فیلم را در تابستان امسال اکران کنیم . او معتقد است که فیلم صداست که می ماند هر چند که به ظاهر یک فیلم کودک است اما بخاطر حضور کارکترهای کارتونی معروف دهه 60 بیشتر با کودکان دیروز که الان حدودا 28 تا 35 ساله هستند ارتباط برقرار می کند و در واقع دیدن این فیلم ما رو بیشتر به یاد خاطرات دوران کودکیمان می اندازد.

خلاصه داستان فیلم :
تورج نصر که دوبلور معروفی است و جای بیش از سه هزار کارکتر کارتونی معروف ( شیپورچی – کنگو – دارکوب زبله – مامور برج کنترل جیمبو و ... ) حرف زده است در حین دوبله کارتونی دچار عارضه قلبی و سکته می شود و به کما می رود – کارکترهای کارتونی وقتی می بینند دکترها قطع امید کرده اند نگران می شوند و می ترسند با مرگ تورج نصر صدای آنها هم برای همیشه خاموش و قطع شود و به همین دلیل همگی سراسیمه از شهر کارتونها وارد دنیای واقعی می شوند تا تورج نصر را نجات دهند .

عوامل فیلم :
نویسنده و کارگردان : سعید چاری – تهیه کننده : هادی مشکات – مجری طرح و سرمایه گذار : محمد آزادی مهربانی – صدابردار : احمد کلانتری – مدیر فیلمبرداری : امید رخ افروز – طراح گریم : جنان صدفی
بازیگران :
رضا رویگری – میر طاهر مظلومی – تورج نصر – امیر زریوند – مختار سائقی – مجید شهریاری - فریده دریا مج – محمد آزادی –آرش میر احمدی – عباس محبوب – سید جلال پیشوائیان – مریم کریمی – سید رضا موسوی و سیاوش قاسمی با معرفی : ثنا صادقی – فرشید شفیعی – بازیگر خردسال : آوا رویگریانتهای پیام/ح.گ/ن.ف

انتهای خبر / خبرگزاری سینمای ایران/ کد خبر 34529

/ 0 نظر / 11 بازدید